Login

Momentum award icon

Quality Profile Icon

21st century schools icon

 

  • DPSB2017 - VSB2017
  • DPSB2017 - JVSB2017
Name Year Number position
Darian Elendt 12 12 1B, 2B, OF
Erin Mazurowski 12 1 2B, 3B, OF
Madi Zimmerman 12 14 3B, SS, C
Emily Clifton 12 6 SS, OF
Hayley Callahan 12 7 P, 1B
Madi Nadolny 11 10 CF, 2B
Sadie Burres 11 20 P, 1B
Sara Sintobin 11 2

C, 2B

Sydney Creps 11 17 C, 1B, OF
Alexa Tenney 10 3 LF
Libbey Lantz 10 9 2B, OF
Ariel Kohlhofer 10 8

2B, OF

 

Day Date Place Opponent Time Our Score Their Score Win-Loss
Tuesday 3-21 Away Whitmer 5:00 scrimmage    
Saturday 3-25 Home Marion Harding 11:00 Scrimmage    
Tuesday 3/28 Home Lake 5:00      
Thursday 3-30 Away Fostoria 5:00      
Saturday 4-1 Away Otsego (DH) 11 & 1      
Monday 4-3 Away Elmwood 5:00      
Thursday 4-6 Away Northview 5:00      
Friday 4-7 Home Antwerp 5:00      
Saturday 4-8 Away Hiltop (DH) 11 & 1      
Monday 4-10 Home Patrick Henry 5:00      
Tuesday 4-11 Home Woodmore 5:00      
Thursday 4-13 Away Bryan 5:00      
Saturday 4-15 Home Hicksville (DH) 11 & 1      
Monday 4-17 Away Liberty Center 5:00      
Tuesday 4-18 Home Pettisville 5:00      
Thursday 4-20 Home Wauseon 5:00      
Friday 4-21 Home Toledo Christian 5:00      
Monday 4-24 Home Evergreen 5:00      
Tuesday 4-25 Away Rossford 5:00      
Thursday 4-27 Home Archbold 5:00      
Monday 5-1 Away Swanton 5:00      
Monday 5-8 Home Waite 5:00      
Thursday 5-11 Away Tinora 5:00      

 

Date Day Time H/A Opponent Our Score Their Score Record
3-21 Tuesday 5:00 Away Whitmer (Scrimmage)      
3-28 Tuesday 5:00 Away Lake      
3-30 Thursday 5:00 Home Fostoria      
4-1 Saturday 11 & 1 Home Montpelier (DH)      
4-3 Monday 5:00 Home Elmwood      
4-6 Thursday 5:00 Home Northview      
4-10 Monday 5:00 Away Patrick Henry      
4-11 Tuesday 5:00 Away Woodmore      
4-13 Thursday 5:00 Home Bryan      
4-17 Monday 5:00 Home Liberty Center      
4-20 Thursday 5:00 Away Wauseon      
4-22 Saturday 11 & 1 Home Fairview (DH)      
4-24 Monday 5:00 Away Evergreen      
4-25 Tuesday 5:00 Home Rossford      
4-27 Thursday 5:00 Away Archbold      
5-1 Monday 5:00 Home Swanton      
5-4 Thursday 5:00 Away Waite      
5-6 Saturday 10 & Noon Away Wauseon (DH)      
5-8 Monday 5:00 Delta Park Waite      
5-11 Thursday 5:00 Home Tinora      

 

Name Uniform Grade Position(s)
Breanna Elendt 15 11 RF
Turner Barrett 13 11 OF
Katlyn Schneider 8 11 IF, OF
Tatiana Ruiz 2 10 CF
Kiara Birgman 14 10 LF
Jordan Mauter 5 9 SS
Lizzy Ford 17 9 P, 1B, 3B
Madison DeSantos 6 9 P, SS, OF
Marissa Cargill 4 9 C, 2B
Lydia Yoder 7 9 P, IF
Jorrdyn Wolford 18 9 C, OF
Payton Foote 19 9 1B, OF

 

Full Schedule

High School Softball

Loading
Pike-Delta-York Local Schools Copyright © 2014-2015